Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

проблем с удостоверение за доход

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rali112

МнениеПуснато на: Пет Мар 06, 2015 10:22    Заглавие: проблем с удостоверение за доход Отговорете с цитат

Здравейте
имам въпрос относно удостоверение за доход в микроинвест про лс и трз
имам 3-ма души които имат удръжки от заплатата по заем към банка
в личните им картони съм задала в меню данни за заплата в прозорец удръжки-други, прозорец заем към банка съответната сума
Във ведомостта всичко изгрежда нормално, чистата сума за получаване е намалена с удръжката , но в удостоверението за доход не следва удръжката по заем към банка да намаля чистата сума за получаване защото това удостоверение е за изплатената на работника брутна и чиста сума от фирмата без да се гледа за какво харчи той тези пари
моля да ми помогнете има ли още някъде настройки които съм пропуснала
ако ми потрябва такова удостоверение за детски например, то няма да е вярно
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Пет Мар 06, 2015 17:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Няма подобна настройка, но обърнете внимание, че в молбите-декларации за изплащане на помощи се посочва сумата на брутните възнаграждения, а не нетните. Тази сума е с чисто информативен характер.
Р. ТОДОРОВА

МнениеПуснато на: Чет Мар 07, 2024 11:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!
Току що се сблъсках със същия, като вече изложения проблем относно сумите на нетното възнаграждение в удостоверението за доход.
Независимо, че информацията за нетното възнаграждение се явява допълнителна и както твърдите не касае институциите, за които е предназначено удостоверението, мисля, че би било редно от сумите на нетното възнаграждение да не се изключват удръжките с личен характер, защото макар и удържани тези суми са доход за лицето. А и все пак не е съвсем сигурно дали няма потребители на информацията от въпросното удостоверение, които да ползват за определени цели и нетното възнаграждение. Например за ЧСИ при определяне на сумите за запори на възнаграждения.
Убедена съм, че разполагате с ресурс да направите съответните промени в софтеура.
Желая здраве и ползотворна работа на целия екип на МИКРОИНВЕСТ!
Върнете се в началото
mn

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Съб Мар 09, 2024 13:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам и аз да се включа в тази тема, защото съм повдигал въпроса многократно.

Голям проблем имам с тези удостоверения за доход, защото не са верни.
Програмата ги вади за текущ месец / на начисление/, а по ЗДДФЛ бележката трябва да се издава по период за получаване !

Силно се надявам да се направи справка, която отговаря на нормативната уредба, че за жалост се намират хора, които разбират и стават големи разправии. Да не говорим, че не мие приятно да давам документ, който знам че не е верен. Не е решение варианта да експортирам в word и после да размествам колони :(

Друг много често срещан въпрос - Колко отпуска ми остава ? - справките за отпуски също не се смятат вярно или поне аз не съм открил справка, която да ми вади верни данни.
Върнете се в началото
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Мар 13, 2024 10:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте mn,
Ще обмислим на следваща среща на Екипа възможна оптимизация в насока генериране на справка Удостоверене за доход, спрямо месец на изплащане на възнагражденията.
Относно забележката за справките за отпуск, въпроса е дискутиран многократно, като извеждане на стойностите в тях е в пряка зависимост от начина, по който са били въвеждани като отсътвия текущо в месеца или чрез модул Корекция за минал период(при необходимост). Корекция на дните неизползван отпуск от минали години може да бъде направена при приключени заплати за м. Декември в секция Данни от минал период в личния картон на служителя. Също така с бутон Преизчисляване на отпуск (отново същата секция в ЛК), програмата ще преизчисли оставащите дни отпуск.
Върнете се в началото
mn

МнениеПуснато на: Сря Мар 13, 2024 10:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, че все пак някой ме чу след толкова години, защото това са важни неща за една трз програма. Имам сериозни колеги, които си смениха софтуера заради такива проблеми.

По темата с отпуските - щом въпроса е поставям многократно значи нещата не са изчистени от към потребителя. Защо не направите едно динамично преизчисляване при натискане на бутона запис ? Аз ще тествам ръчното преизчисляване и ще пиша.

По темата с бележките за детски - темата е сериозна, защото изплащането на възнаграждението има отношение върху ДОД, годишно преизчисляване и т.н Направете един таб със списъка на хората, където да може да се вкарва дата/дати на изплащане на възнаграждението, както и сума. Един чек бокс, че тази дата важи за цялата фирма ще оптимизира въвеждането в 70% от случеите.
Върнете се в началото
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Мар 13, 2024 11:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте mn,
Оставам с впечатлението, че сте ме разбрали погрешно относно казуса с отпуските. Smile
Точното дефиниране на типа отпуск при тяхното въвеждане - платен отпуск за текуща или за минала година е важно за извеждане на коректни стойности в справките.
Въвеждане на отпуск през модул Корекция за минал период изисква преизчисляване на данните по месеци до текущ за изчисляване на заплати.
Ако в програмата по една или друга причина е работено по начин, по който се нарушава въведената логика и условия за извеждане на коректни стойности, то няма как справките да показват реални данни.
Върнете се в началото
mn

МнениеПуснато на: Сря Мар 13, 2024 11:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз напълно ви разбирам, но не възприемам идеята за ръчно преизчисляване месец по месец когато се налага корекция.

По ред причини се налага да се правят корекции и е редно програмата да си ги преизчисли динамично при записа на корекцията.

Направил съм си едно просто приложение, в което съм вкарал дата на назначаване и годишен отпуск. После вкарваме ползвания отпуск.

Като въведа произволна дата ми връща оставащия отпуск към нея дата.

Толкова ли е трудно ТРЗ про да направи една проста сметка със събиране и изваждане ?
Факта,че и други потребители се оплакват означава, че нещо не е наред.
искате ли да ви напиша алгоритъма как да се извежда неизползвания отпуск ?
Върнете се в началото
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Мар 13, 2024 12:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте mn,
Всяко софтуерно приложение има своята специфика - логики, алгоритми, стъпки и др. при работа.
Екипът ни оценява и Ви благодари за предложенията за оптимизация на функционалностите на програмата. Smile Не всяко предложение е възможно да се реализира точно по начина, по който всеки потребител желае.
За улеснение при работа с програмата Екипът ни е разработил и публикувал указания за работа с продукта, безплатни видео уроци и записи на безплатни уебинари за работа, достъпни в YouTube канала на Microinvest, възможност за връзка и безплатна консултация по телефона или в офиса на Microinvest, посещение на място при клиент за обучение и др.
Екипът ни взима под внимание всяко едно предложение, постъпило тук или чрез някой от другите "канали" за комуникация.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети